SMS Engelleme

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

Teknoloji ile iççe yaşadığımız çağımızda cep telefonları ve akıllı cihazlar hayatımızın bir parçası haline geldi. Ülkemizde 2015 Mayıs’ında yapılan yasal düzenlemeler ile istenmeyen SMS’ ler konusunda sıkıntılar azalsa da hala bilgilendirme ve reklam amaçlı gönderilen SMS’ ler cep telefonu kullanıcılarına sorun yaratmaya devam ediyor. Bu yazımızda 06


SMS Engelleme Yapmak İçin Şu Adımları Takip Edin

  • Android cihazlar için mesajlar sayfasını açın, sayfanın üst köşesinden ayarlar menüsüne girin “Mesajları Engelle” kısmını seçin.
  • İOS işletim sistemi kullanan cihazlarda ayarlar sayfasını açın, mesajlara girin, “Bilinmeyenleri Filtrele” kısmını seçin.
  • İOS cihazlarda telefon numarasını seçin, info bilgi ekranını alt kısmından kaydırarak“Bu Arayanı Engelle” kısmını seçin.

“B” Kodu ile SMS Engelleme

İstemediğiniz mesajın “B” kodunu, mesajlar sayfasındaki ayarlar menüsüne girerek “Mesajları Engelle” bölümünden “İfadeyi Engelle” kısmına girerek engelleyebilirsiniz. Böylece SMS engelleme konusunda tüm kodlamaları da öğrenmiş olursunuz.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com