Bloom 2

Hareket izleme Teknolojisine Sahip Bloom App Store’da

Hareket izleme teknolojisini kullanan ilk uygulamalardan biri olan ve TRT World Dijital Departmanı Ar-Ge Ekibi tarafından tasarlanan akıllı video uygulaması Bloom, bugün App Store’da kullanıcıların erişimine sunuldu.

Görüntülü haberleri izlemek ve dinlemek için TRT World‘ün Dijital Departmanının Ar-Ge Ekibi tarafınmdan özgün bir tasarım ile hazırlanan Bloom, akıllı telefonlardaki sensörler sayesinde kullanıcıların hareket halinde olduğunu tespit edip, görüntülü anlatımdan sesli anlatıma geçiş önerisinde bulunuyor. Böylelikle kullanıcısının güvenliğini sağlanması amaçlanıyor.

Bloom‘da her gün paylaşılacak görüntülü haber videoları ile kullanıcıların dünyada olup biteni keşfetmelerinin amaçlandığı uygulamın içerikleri dijital içerik ekibinin ürettiği sosyal videoların yanı sıra TRT World‘ün The Newsmakers, Showcase, Beyond the Game, Nexus ve Route 66 gibi orijinal programları yer alacak.

 

Özgün tasarımıyla dikkat çeken ve kullanıcılara günde beş farklı video yollayan Bloom, kısa ve uzun alternatifli video içeriklerini bünyesinde barındıracak ve Bloom, internet bağlantı hızının zayıf olduğu durumlarda da içeriklerin sesli olarak oynatılmasını önerecek.

TRT World’ün Bloom Hakkında ki Açıklamaları

TRT World Dijital Direktörü Riyaad Minty, açıklamasında uygulamanın TRT World’ün mevcut dijital içeriğini tamamlayan yeni bir yaklaşım olduğunu belirtirken: “Bloom-Daily Videos uygulaması genel izleyici için sürekli olarak bilgi toplayarak tüketmek ve ertesi gün daha fazla ve yeni bilgi almak için tasarlandı.”

TRT World Dijital Ürünler Yöneticisi Derrick Fountain, Bloom’un TRT World’ün geniş dijital stratejisinde önemli bir rolü olduğunu vurgulayarak uygulamanın amacının TRT World’ün en iyi video içeriğini yeni kitlelere yaymak olduğunu söylüyor. Fountain, Bloom ile kalabalık haber uygulamaları ve sosyal platformların dışında güçlü ve etkileyici video içeriğinin keşfedilmesini artırabileceklerini ve geliştirebileceklerini sözlerine ekliyor.

Bloom 1Bloom 2

TRT World Dijital Strateji Müdürü Muhammed Ziyaad Hassen ise, Bloom’u piyasadaki mevcut görüntülü haber uygulamalarıyla karşılaştırarak TRT World’ün bu uygulama ile kitlelerin en aktif oldukları platformlarda özel video içeriği ürettiğini söylüyor. Hassen, bu yeni Ar-Ge çalışması ile stratejilerinin mobil cihazlarda video izlemeyi seven kullanıcılara ulaşmak olduğunu sözlerine ekliyor.

App Store adı “Bloom – Daily Videos” olan Bloom, bugünden itibaren iPhone kullanıcıları için App Store mağazasından ücretsiz olarak indirilebilecek.