“com.android.phone işlemi durduruldu” Hatası Çözümü

Eğer sizlerde akıllı telefonunuzda “com.android.phone işlemi durduruldu” hatasını alırsanız, o anda açık olan uygulamanız çalışmayabilir.

Bu durum karşısında akıllı telefonunuzda “Ayarlar” bölümüne girerek işlemlere başlamanız gerekiyor. Uygulamalar kısmına girerek, “uygulama Yöneticisi” aracına tıklayın. “Uygulama Bilgisi”ne dokunun ve üst kısımda yer alan “durdurmaya zorla” kısmına dokunun. Daha sonra ise aldığınız hatayı kaldırmak için “Verileri sil” butonuna dokunun.

Eğer sorun devam ederse, sorunu oluşturan uygulamayı bulmanız gerekiyor. Yukarıda sizlere bahsettiğimiz gibi “Durdurmaya Zorla” veya “Önbelleği Temizle” hatta “Verileri Sil” seçeneğine basınız.

Sorun Yinede Çözülmezse Ne Olacak?

Bu sorun çözülmez ve devam ederse, sistemsel bir sorun var demektir. Yapacağınız şey ise Cihazınızı Fabrika Ayarlarına Döndürmek olacaktır.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com