Cellular nedir? Ne İşe Yarar?

iPad alırken kişilerin akıllarına takılan sorulardan biri de Cellular nedir ve ne işe yarar? sorularıdır. Sıkça sorulan bu soruya yanıt vermeye çalıştık.


Öncelikle iPad alırken ilk olarak renk tercihini yaparız, sonra depolama seçeneğini seçeneği  ve sonunda da aşağıdakilerden birinin tercih edilmesi istenir.

Cellular nedir?

Wi-Fi bağlantısına sahip bir iPad isterseniz 1.899 TL, Wi-Fi + Cellular isterseniz 2649 TL ödemeniz gerekiyor. Ancak Cellular kullanmayacağınız bir özellik ise extra bir ödeme yapmanız gerek olmadığını aktarmaya çalışalım.

Cellular Nedir? Cellular Ne İşe Yarar?

Cellular, kısaca hücresel anlamını taşımaktadır. Telefonlarımızda kullandığımız operatörlerin sunduğu bağlantı tipine hücresel adı verilir. iPad’lerde bulunan Cellular özelliği ile operatörünüzden aldığınız hattı iPad’inize taktığınızda, internet bağlantısını iPad üzeriden yapabilirsiniz. Ayrıca Jailbreak’li bir Cellular iPad ile de telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

Bu durum telefonunuzun internetini paylaşım yolu ile tabletinizde kullanmak için bir engel değildir. Telefonunuzdan açaçağınız kişisel erişim noktası üzerinden iPad’inizle telefonunuzun internet bağlantısı üzerinden internet’e erişebilirsiniz. Bu yüzden tablettiniz ile sadece internet erişimi için kullanacaksanız Cellular için fiyat farkı vermeye değer olup olmadığını yeniden değerlendirebilirsiniz.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com