shutterstock 550971307 1

Bitcoin 8300 doları aşarak yeni bir rekor kırdı!

Bitcoin hızlı bir yükselişle 8300 dolar seviyesini aştı. Dijital para biriminin değer artışı, Bitcoin’in Tether kaynaklı değer kaybının etkisinden kurtulduğunu gösteriyor. Detaylar haberimizde.

Hatırlarsanız bundan yalnızca 4 gün önce Bitcoin’in 8000 dolar seviyesine yaklaştığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Hızlı bir şekilde artarak ve azalarak sektörü hayretler içerisinde bırakan dijital para, birkaç gün içerisinde 300 dolardan fazla değer kazanarak 8300 dolar seviyesini geride bıraktı. Ülkelerin dijital para birimlerine yaklaşımından, madencilerin sayısından ve sistem içerisindeki isimlerin fikir farklılıklarından dolayı dalgalanma yaşayan Bitcoin, geçtiğimiz günlerde Tether’ın hacklenmesiyle değer kaybı yaşamıştı.

Bir dijital para firması olan Tether, Pazar günü sisteminden 30.950.010 doların çalındığını duyurmuştu. Kimliği belli olmayan hackerların böylesine yüklü bir miktar dijital para çalması Bitcoin yatırımcılarını da etkilemiş ve dijital para biriminin uzun süredir devam eden artışına büyük bir darbe indirmişti. Ancak bu olayın etkilerini geride bırakan dijital para, çok kısa bir sürede yeniden yükselişe geçti ve Salı sabahı 8368 dolara ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

1x 1 1

Bitcoin’e yatırım yapanların yüzü gülmeye devam ediyor. Tahmin ediyorum ki ilerleyen günlerde dijital paranın daha yüksek seviyelere ulaştığını göreceğiz. Sektöre farklı şirketlerin dahil olması Bitcoin’in gidişatını etkiliyor ancak bu rekorların devamının geleceğini düşünüyorum.