Battlefield 1 1

Battlefield 1 Geliyor!

Artık fanboyluk seviyesinde ilgi çeken İkinci Dünya Savaşı hakkında herkesin iyi kötü bir fikri var. Bulunduğumuz dünyayı bir anlamda son şekline getiren bu savaş, oyun camiasında da önemli bir yere sahip. Peki, bu savaşın doğmasına sebep olan, farklı ideolojileri gündeme getiren ilk savaş? Oyun dünyası İkinci Dünya Savaşı temalı yapımlardan uzun süre önce vazgeçti. Battlefield ve Call of Duty serileri, günümüzde geçen, hatta biraz da fütüristik dönem oyunlar yapma işine girişti ama sonunda bu iki dev isimden Battlefield yüzünü Birinci Dünya Savaşına çevirdi. Yayınlanan ilk tesear’ı ile milyonlarca beğeni toplamayı başaran yapım, sonunda E3 2016 esnasında oynanabilir halde karşımıza çıktı.

 

Battlefield 1 3

Frostbite grafik motorunun gücünü sonuna kadar kullanan BF1, her yerin yıkılabildiği, muazzam bir atmosfer sunmayı başardı. Birinci Dünya Savaşının ilkel ile modern arası kalmış teçhizatlarının şahane şekilde oyunda yer bulduğunu gördük.

 

Battlefield 1 2

64 kişilik dev haritalarda birbirini kovalayan askerler, etrafta bulunan kullanılabilir eşyalar ve ilk savaşın o fantastik tankları ile muazzam bir oyun ile kar- şılaştık. Siper savaşlarından, süngülerin yakın menzilde yarattığı tehlikelere, uçakların zeplin avladığı, düşen zeplinin altında kalan herkesi yakıp kül ettiği bir oyun izledik. Ne diyelim, Battlefield 1 E3’e kesinlikle damgasını vuran yapımlardan birisi olmayı başardı. Kendisini oynamak için sabırsızlanıyoruz.