Android’in ‘Güncellemeleri Kontrol Et’ Tuşu “Gerçekten Çalışıyor”

119

Android kullanıyorsanız eğer, Android’in yeni bir sürümünün cihazınıza gelmesini beklemek gerçekten çok zor bir durum. “Güncellemeyi kontrol et” tuşu cihazınızda artık en fazla kullanılan bir özellik haline geliyor. Şimdiye kadar bu özelliğin bir şeye yaramadığını düşünüyorsanız eğer, artık bu düşünceniz değişecek.

Google’ın Elliot Hughes’a göre, Google Play Services’in son sürümü cihazınızda bulunduğu andan itibaren “güncellemeleri kontrol et” düğmesine basarak mevcut olan güncellemeleri görebileceksiniz. Kısacası, artık güncellemelere bu kısımdan sahip olacaksınız.

Bunun asıl sebebi ise, Google’ın bu tuşu artık “kullanıcı tarafın atanan” bir başlatıcı olarak uygulandığından yüzde bir ile yüzde 25 arasında katılım gruplarının önüne geçmesine izin verildiğini ifade ediyor.

Tabii ki, belirtmemiz gereken bazı durumlar bulunuyor. Yeni başlıyorsanız eğer, güncellemeyi almak için Google Play Hizmetlerinin en son sürümüne ihtiyacınız gerekiyor ve beraberinde Google Play Services’in yeni bir sürüme güncellemesi gerekebilir. Ayrıca Pixel ve Pixel XL Nexus cihazları gibi Google tarafından üretilen cihazlar için de geçerli olduğu söylenebilir.

Ayrıca, Google tarafınca sunulan ve Android’in çalıştığı Android One cihazları içinde geçerli bir durum olduğu ifade edildi.

Eski Google Nexus Player’da “güncellemeleri kontrol et” düğmesine basarak test ettiğimiz sırada Android TV’nin en yeni ve en güzel sürümünü kontrol edebileceğimiz bir Android 8.0 Oreo güncellemesi göründü.

2 YORUMLAR

  1. S6 edge plus+ andorid 8 0 guncelleme gelmese Samsung bir daha almam neymiş 2 yılını geçen samsunglara güncelleme yok diyor böyle saçmalık olmaz acilen s6 edge plus+ 8.0 guncelleme gelsin

    • Merhaba Bekir;
      Bu durum aslında teknolojik zorunluluklardan dolayı oluyor. Gelişen teknoloji ile beraber işletim sistemlerini yükseltmeleri gerekiyor.
      Bir yandan da firmalar bir zamandan sonra yeniden cihaz satışı yapmak için ve bizleri almaya mecbur bırakmak için bu yolu tercih ediyor.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here