zenfone 2 1

ZenFone AR, Google’ın Tango ve Daydream’i Barındıran, Dünyanın İlk Akıllı Telefonu

Tango Nedir ?

Tango, dünya ile etkileşim biçiminizi değiştiren ve görüşünüzü genişleten yeni bir ARP teknolojisi. Daydream ile birleştirilmesiyle birlikte, telefonunuz üzerinden yüksek kaliteli ve akıcı bir sanal gerçeklik deneyimi (VR) yaşama imkanı sunulmakta.

Tango, ZenFone AR‘a, hareketleri anlama yeteneği kazandıran ve olumlu bir görü hissiyatı sağlamaya yarayan ZenFone AR artırılmış gerçeklik özelliklerini sunan bir takım sensör ve bilgisayar görme yazılımı olarak ifade edilebilir.

zenfone 1

Tango, hareket izlemesi, derinlik algılaması ve çevre öğrenme yeteneklerini ZenFone AR‘a dahil etmesi sayesinde bir alanı dolaşırken hareketinizi anlayarak, zeminden, duvarlardan ve nesnelerden ne kadar uzakta olduğunuzu tespit edebiliyor.

ZenFone AR‘de, üç farklı kamera birlikte çalışıp, fotoğraflar üreten yeni bir TriCam Sistemi bulunuyor. TriCam‘in üç arka kamerası, hareket izlemesi, derinlik algılama ve yüksek çözünürlüklü 23MP özeliğine sahip bir kamera bulunuyor. Böylelikle de telefonun çevresi ile ilgili üç boyutlu bir model oluşturmasına ve hareketinizi algılaması sağlanıyor.

Asus Zenfone AR

Tango ile birlikte ZenFone AR, deneyimi mutlaka ilgi çekici bir gerçeklik deneyimi sunacağını söyleyebiliriz.