YouTube Steam VRde 360 ​​video uygulamasi baslatti

YouTube, Steam VR’de 360 ​​video uygulaması başlattı

Beta sürüm kullanan kullanıcılar şimdiden hataları dile getirdi.

Dışarıya bakıldığında birçok VR içeriği bulunuyor. Ancak bunların çoğundan fazlası kendi başına bir platform veya platformlar için geliyor. DayDream VR, HTC Vive veya Oculus Rift’de bunların dışında kalabilir. Google, HTC Vive’da Steam VR için Youtube VR’yi piyasaya sürerek varsayılan Daydream VR uygulamalarından birini kullandırmaya kolay bir şekilde sürükledi. Şuan hazırda indirilebilir olmasına rağmen uygulamayı ilk indirenlerin açıklamaları oldukça karışık.

Bazı kişiler, yüksek bilgisayar donanımlarına sahip oldukları halde düşük seviyenin ortaya çıktığını ve bazıları ise hiç çalışmadığını belirtti. Bunların yanı sıra bazı kişiler kendilerinde çok iyi çalıştığını onaylayarak belirtiyor. Kısa süre önce bir kişi HTC’nin Vive için gelen 360 derecelik videoların Oculus Rift’de oynandığını belirtti.

Elbette beta sürümde yer alan sorunlar oldukça normal karşılanmalı, ancak YouTube VR’nin uygulamasında ciddi bir hata var ki uygulama tam anlamıyla kapanıyor. Umarız, en kısa sürede yeni bir sürüm çıkar ve bu hatalar düzeltilir.