General Mobile, Vestel, Casper

Yerli Telefonlar ve Markaları

Türkiye’de üretilerek satışa sunulan akıllı telefon markalarını merak ediyorsanız, işte yerli telefon markaları..


Akıllı telefon piyasasında lider konumda olan yabancı markalara alternatif olarak Türk üretimi olan yerli akıllı telefon markaları da bulunmaktadır. Yaşanan ekonomik gelişmeler sonrasında hem yerli olması hemde uygun fiyatları ile tercih edilebilecek akıllı telefonlara bakalım.

Casper

Yerli telefon markalarından biri olan Casper, 1991 yılında kurulmuştur. Casper akıllı telefon piyasasında yeni bir marka olduğu söylenebilir. Firmanın ilk kurulduğunda ki asıl odak noktası bilgisayar üretimidir.

Yerli telefon markalarından biri olan Casper en son sunmuş olduğu Casper VIA A3 Plus ile büyük beğeni toplamıştır.

Casper’ın diğer akıllı telefonları ise şunlardır:

Casper VIA A2

Casper VIA M4

Casper VIA F2

General Mobile

General Mobile GM8 Oreo Güncellemesi

General Mobile, Yerli telefon markalarından bir diğeridir. Akıllı Cep telefonu ve tablet üretimi yapan marka, 2005 yılına kadar yalnızca mobil cihazlar için yazılım geliştirmiş, 2005 yılının son çeyreğinden itibaren ise cep telefonu üretimi gerçekleştirmektedir.

General Mobile’ın akıllı telefonları ise şunlardır:

General Mobile GM 8 GO

General Mobile GM 8

General Mobile GM 6

General Mobile GM 5 Plus

Vestel

Zorlu Holding bünyesinde bulunan Vestel‘de yerli telefon markaları arasındadır. Markanın Vestel Venus adı ile üretmiş olduğu akıllı telefon serisi bulunmaktadır.

Vestel’in ürettiği akıllı telefonlar ise şunlardır:

Vestel Venus Z20

Vestel Venus Z10

Vestel Venus V4

Vestel Venus V5

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com