aselsan

Türkiye’nin En Değerli Firması Aselsan Oldu!

Uzun bir aranın ardından ülkemizin piyasa değeri açısından en değerli firması bugünkü açıklanan veriler ile birlikte Aselsan oldu. Aselsan firması ülkemizin yerli Savunma Sanayisi alanında yaptığı teknolojik tasarımlarla ön plana çıkmakta.

Uzun bir süredir Türkiye’nin piyasa değeri en yüksek şirketi Doğan Holding bünyesinde bulunan Garanti Bankası idi. Bugün itibari ile Garanti Bankasının 43.2 Milyar TL’lik piyasa değerini geride bırakarak birinci oldu. İlk sıraya yerleşen Aselsan’ın piyasa değeri 44.8 Milyar TL olarak açıklandı!

Rekor Yükselişlerle Birinci Sıraya Yerleşti!

Aselsan son yıllarda ürettiği ve geliştirdiği yerli teknolojiler ile ülke Savunma Sanayisine birçok ürün ve envanter kazandıran sayılı firmalardan birisi haline geldi. Öyle ki sadece üretmeyip ihracat yapmaya da başlayan firma bu alandaki maddi değerini bir hayli yükseltti.

Aselsan Ocak 2017’den bu tarihe kadar piyasaya değerini 11 ay gibi bir sürede %274 arttırarak Türkiye’nin piyasa değeri en büyük firması olmaya hak kazandı. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından kurulan Aselsan askeri alanda elektronik sanayi üretimi yapan firmalardan yalnızca bir tanesi. Ülkemizin son yıllarda savunma sanayisine ve yerli teknolojiye yaptığı yatırımlardan bir tanesi olan Aselsan elde ettiği bu başarı ile göz doldurdu.