sharp

Sharp Aquos R Compact Çok İddialı Geliyor!

Son dönemlerde yeni yeni akıllı telefon markaları piyasaya sürülmeye başlandı. Artan akıllı telefon üreticileri beraberinde farklı konsept ve tasarımları da beraberinde getirmeyi ihmal etmiyor.

Son olarak akıllı telefon pazarına adım atan isimlerden biriside Sharp markası oldu. Çok az tanınan bir marka olmasına rağmen iyi işler çıkaran ve adını daha da ilerilere taşımaya çalışan firma yeni akıllı telefonu ile dikkatleri çekti.

Sharp firmasının çıkartmış olduğu Sharp Aquos R Compact modeline hep birlikte yakından bakalım.

Sharp’ın En İddialı Özelliği Ekranı

Son zamanlarda çıkan akıllı telefonlara oranla küçük boyutlara sahip olan telefon 4.9 inçlik bir ekrana sahip. Telefonun en dikkat çekici yanı ekran kenarlıklarının oldukça ince olması ve ön kameranın ekranın üzerinde yer alması olarak özetleyebiliriz.

IGZO LCD teknolojisi ile birlikte gelen telefonun ekranı 2032×1080 çözünürlüğe sahip. Rekor bir yenilenme hızı ile gelen telefon teknoloji severleri heyecanlandırdı. Nitekim ekranın yenilenme hızı tam olarak 120 Hz.

Ekranın yanı sıra telefon performans açısından da meydan okur cinsten. Snapdragon 660 işlemci ile gelen telefon 2.2 GHz hızına sahip. Grafik birimine göz attığımızda Adreno 512 grafik birimi yer alıyor. 3 GB Ram ve 16.4 Mp arka kamerasıyla göz dolduran Sharp Aquous R Compact 2500 mAh bataryaya sahip.