Samsung Wearable SM R600 Bluetooth SIG tarafindan onaylandi 1

Samsung Wearable (SM-R600), Bluetooth SIG tarafından onaylandı

Model numarası SM-R600 olan önümüzdeki bir Samsung cihazı, Bluetooth SIG tarafından sertifikalandırılmıştır. Bluetooth SIG web sitesinde gerçek cihaz hakkında çok az bilgi olmasına rağmen, daha önceki söylentiler Güney Koreli tüketici elektroniği devi tarafından Tizen tabanlı bir giyilebilir model olduğunu gösteriyor. Bu gizemli cihazın adı söz konusu olduğunda, raporlar Samsung Gear Pop olarak pazarlanacaklarını önermekle birlikte, şirketten bu konuda henüz resmi bir kelime bulunmuyor. Ayrıca SM-R600’ün aslında Gear Fit ve Gear Fit 2 çizgileri boyunca bir smartwatch veya fitness izleyici olup olmadığı hakkında hiçbir bilgi yok.

Samsung, aslında geçen Mayıs ayında 2017 Tizen Geliştirici Konferansı’nda aynı model numarasına sahip bir cihazı başlattığına dair söylentilere yol açtı . Bununla birlikte, bu lansman asla hayata geçirilmedi, bu nedenle cihaz Bluetooth sertifikasını aldı, Samsung’un resmi hale getirmesinin ne kadar sürdüğünü görmek ilginç olacak. Aslında, ilk etapta ne olduğunu görmek de ilginç olacaktır. Samsung, portföyünde zaten geniş bir Tizen tabanlı giyilebilir cihaz yelpazesine sahip. Bu nedenle Gear Pop veya Samsung’un ismini seçerek ve büyük olasılıkla bu listeye eklenecek. Ayrıca, bu cihazın şirketten bildirilecek olan ‘ fitness akıllı gözlemcisi ‘ olarak çıkıp çıkmadığını görmek ilginç olacak.

Genel akıllı giyim eşya piyasası dünyayı beklediğinin yanı sıra oldukça da iyi bir performans sergilemese de, Samsung, Gear marka akıllı saatler ve fitness izleyicileri yelpazesiyle eğilimi bir şekilde başarmış çok az şirketten biri. Akıllı gözlemciliği pazarı olağanüstü cılızlaşmışken, akıllı telefonların her yerde dolaşıma devam etmek için hala uzun bir yolları olsa da, fitness izleyicileri ana tüketiciler arasında biraz daha heyecanlı bir ses yarattı. Samsung, Apple ya da başka bir teknoloji şirketi tüketiciler arasında gerçekten olağanüstü bir şey kalmayacak gerçek bir ilgi yaratabilir mi, ancak yakında herhangi bir zamanda olmayacak gibi görünüyor. Her iki durumda da, bu SM-R600 modelinin nasıl ilerlediğini görmek ilginç olacak. Umutla gelecek hafta daha fazla bilgi edineceğiz.

Samsung Wearable SM R600 Bluetooth SIG tarafından onaylandı