OLED

Samsung ile Apple Arasındaki Dev Anlaşma Sona mı Eriyor?

Apple iPhone serisinde kullandığı OLED ekranların tedariki için LG firması ile resmi görüşmelere başladı.

Apple iPhone X modeli için OLED ekranlarını Samsung’tan tedarik ediyordu. Anlaşmaya göre 67 milyon ekran panelini satın aldığı Samsung ile anlaşmasını bitirebilir. Samsung ile anlaşmasına son verecek olan Apple’ın LG ile görüşmelere başladığı bildirildi. Henüz iki firmadan da resmi bir açıklama gelmedi ancak gelecek bir ay içerisinde resmi bir açıklamada bulunulacağı bildirildi.

Apple Dev Anlaşmaya Son Verebilir!

apple-iphone-x

Şu an dünyanın en büyük iki akıllı telefon üreticisi olarak ön plana çıkan Samsung ve Apple firmaları her ne kadar kıyasıya bir mücadele içinde olsalar da çeşitli anlaşmalar ile teknoloji ve panel gibi gereçlerde birbirilerine tedarikte bulunabiliyorlar. Ancak gelen son haberlere göre Apple iPhone X modellerinde kullanılan paneller için Samsung ile anlaşmasını sonlandırıp LG ile anlaşabilir.

LG firması geçtiğimi ay yaptığı resmi açıklama ile gelecek 3 yıllık dönemde mobil cihazlarda ve TV’lerde OLED ekran üretimi için 13,7 milyar dolar bütçe ayırdığını açıkladı. Bu üretimin yaklaşık %66’sının mobil cihazlar için olacağı değerlendirildi.

Güney Koreli bir haber sitesinin bilgisine göre Apple LG firması ile OLED ekran tedariki için anlaşmaya vardığını iddia etti. Apple ile Samsung arasındaki anlaşmasının bitmesi halinde Apple 2 yıl içerisinde 63 milyon OLED panele ihtiyaç duyacak.