267713b7d165c8ef8a61ef46c088e59b

Samsung Garantisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung garanti sorgulama işlemi ile Samsung marka akıllı cihazların garanti süreleri sorgulanabilir. Garanti sorgulaması cihazın orijinal olup olmadığını öğrenmek ve orijinal ise garanti süresinin ne kadar kaldığını bilmek için yapılan bir işlemdir. Garanti sorgulama işlemi farklı yollarla yapılabilen ve oldukça kolay olan bir işlemdir.

Garanti Sorgulama İşlemi IMEI ile Nasıl Yapılır?

Samsung garanti sorgulama işlemi farklı yöntemler kullanılarak yapılabilecek bir işlemdir. Garanti sorgulama için kullanılan işlemlerden ilki IMEI numarası ile sorgulama işleminin yapılmasıdır. IMEI numarası ile sorgulama yapılabilmesi için öncelikle bu numaranın öğrenilmesi gerekir. IMEI numarasının öğrenilmesi için yapılması gerekenler şöyle açıklanabilir:

  • IMEI numarasını öğrenmek için telefondan *#06# numaraları tuşlanır. Klavyede bu numaralar yazılarak arama yapıldığında IMEI numarası kolaylıkla öğrenilebilir.
  • IMEI numarasını öğrenebilmek için cihazda yer alan ayarlar sekmesine girilerek cihaz hakkında yazan yere de tıklanabilir. Burada cihazın e-mail numarası ve model bilgileri yer almaktadır.
  • IMEI numarasını öğrenmek için yapılabilecek son işlem ise Samsung çağrı merkezinin aranmasıdır.
  • IMEI numarasını öğrendikten sonra garanti sorgulama işleminin yapılmasına geçilebilir. Garanti sorgulama işlemi için Samsung markasının garanti sorgulama sitesinin ziyaret edilmesi gerekir. Garanti sorgulaması ziyaret edildiğinde IMEI numarası ve model bilgilerini soran bir ekran ile karşılaşılacaktır. Buraya IMEI numarası ver cihazın model bilgileri yazılarak arama yapılmalıdır. Arama yapıldığı takdirde cihazın garantisinin olup olmadığı kolayca görülebilir. Alınan cihaz orijinal ise Garanti sorgulamasının ardından garanti süresi ile ilgili bilgiye erişebilmek mümkün olacaktır. Açılan sayfadan cihazı Garanti süresinin ne zaman bittiğinde kolayca öğrenebilmek mümkündür.

Samsung2 2048x1280 1

Garanti Süresi Ne Kadardır?

Samsung garanti sorgulama işlemi sayesinde akıllı cihazın garanti süresinin ne kadar kaldığı kolayca öğrenilebilir. Samsung üretmiş oldu akıllı telefonlar ve tabletler gibi cihazlara 2 yıllık bir garanti süresi tanımlar. 2 yıllık garanti süresine dahil olan diğer ürünler ise akıllı saat ve bileklikler, kulaklıklar ve kameralardır. Samsung tarafından üretilen beyaz eşya veya diğer ürünler ise daha uzun garanti sürelerine sahiptirler.

Garanti süresi cihazın alındığı zamandan başlar ve ortalama olarak 2 yıl geçerlidir. Cihazın garanti süresi belirli ücretler karşılığında uzatılabilir. Garanti süresinin uzatılması için uzatılmak istenen süreye göre farklı ücretler talep edilebilir.

Garanti Kapsamı

Samsung garanti sorgulama işlemi ile cihazın orijinalliği ve garanti süresi öğrenilebilir. Garanti süresi cihazın alındığı günden itibaren başlar ve minimum 2 yıl süreyle geçerlidir. Akıllı cihazlarında sorun meydana gelen kişiler garanti belgeleri ve faturaları ile teknik servislere başvurduklarında cihazları garanti kapsamında tamir edilir. Samsung marka cihazları tamiri 30 gün olarak sınırlandırılmıştır. 30 gün içerisinde cihazın tamir edilememesi durumunda yetkili servis cihaz sahibine yeni bir ürün gönderme yoluna başvurabilir. Ancak cihazların garanti kapsamında tamir edilebilmeleri için kullanıcı hatası sonucu arızaların oluşmaması gerekir. Kullanıcı hataları nedeniyle oluşan hasarlar garanti kapsamı içerisinde yer almazlar kişiler tamir için ek ücret ödemek durumunda kalırlar.