Samsung Galaxy A60 Özelliklerini Belli Etti!

2019 model Galaxy A serisi iddiasını koruyan serilerden biri olan A60 akıllı cihazın teknik özelliklerini ortaya çıkardı. Samsung’un bayiine ait ürün kataloğunda ortaya çıkan cihazın özelliklerini sizlerle paylaşacağız.

Samsung orta segmentli payını akıllı telefon pazarında Çinli şirketlere kaptırdı ve Samsung 2019 yılında Galaxy A serisiyle kendini belli etmeye hazırlanıyor. Samsung kısa bir süre önce Galaxy A30 ve Galaxy A50 modelinin özelliklerini tanıtımını yapmıştı. Şimdi ise Galaxy A60’ın bilgilerini bizlere sunmadı ancak bilgiler sızdırıldı.

Elde edilen görsele göre Samsung Galaxy A60 ekran konusunda 6.7 inç Super AMOLED ekran ile karşımıza çıkacak. Bu ekran aynı zamanda çözünürlük açısından FULL HD + olacak. Galaxy A60, 6GB ve 8GB olarak iki farklı RAM seçeneği olacak. Depolama konusunda tek seçeneği olarak 128GB olacak.

Son olarak Üçlü kamera sistemine sahip olan cihazın kamera detaylarına gelecek olursak; arka kamera 32 MP’lik ana kamera, 8 MP’lik geniş açı sensörü ve son olarak 5 MP’lik derinlik sensörü yer almaktadır. Ön kameradan bahsedecek olursak 32 MP’lik kamera bulunacaktır.