selcuk 1

S8’lerin Kapışması! (Güncelleme)

Galatasaray’ın kaptanı olan Selçuk İnan’ın Samsung’a dava açması ile teknoloji sektörü dikkati üzerine çeken olayı konuşmaya başladı.

Hatılanacağı üzere Samsung, 2017‘nin ilk aylarında amiral gemisi olan Galaxy S8 serisi modellerini satışa sunmuştu. Bunun üzerine Selçuk İnan’da Samsung’a dava açmaya hazırlanıyor.

Gamaspor‘un haberinde yer alan bilgiye göre S8‘in Türkiye’deki isim hakkı Selçuk İnan‘da bulunduğu yönünde. Bundan dolayı ünlü futbolcu Selçuk İnan, Samsung’un amiral gemisini Türkiye’de S8 diye duyurmasından dolayı dava açacağı hatta avukatı olan Rezan Epözdemir’e marka ihlali davası için çalışmalara başlaması talimatını verdiği belirtiliyor.

Konunun nasıl seyredeceğini zaman içinde ki gelişmeler ile birlikte takip ederek göreceğiz.

Güncelleme:

Selçuk İnan’ın, ‘S8’in kendi adına tescilli olduğu iddiasıyla açmış olduğu davada karar çıktı. “S8” markasının adına tescilli olduğunu belirten İnan’ın Samsung’a “S8″’i kullanmasından dolayı açılan dava talebi, mahkeme tarafından reddedildi.

Mahkeme’nin, davayı reddetmesinin gerekçesi şu şekilde açıklandı:

“Kelimeler ve sayılar kimsenin tekeline verilemez. Markanın bir bütun olarak incelenmesinde Samsung’un tanınmış markasında ön planda olan unsur Galaxy ibaresi olup. S8 gibi asıl markanın önüne ve arkasına eklenen sayı ve kelimeler ise uygulamada cep telefonun modelinin bir üst model ve teknolojik olarak piyasaya çıkan yeni bir ürünü çağrıştırmakta olduğu bilinen bir gerçektir.”