iOS 11 Beta 3

iOS 11 İçin Golden Master Sürümü Kullanıma Sunuldu

Yeni İphone 8, İphone 8 Plus ve İphone X modellerini tanıtan Apple; Şimdi de iOS 11 İçin Golden Master Sürümü Yayımlandı. Apple yeni iPhone modellerini tanıtmış olması ile beraber iOS 11 işletim sistemi için test süreci de bitmiş oldu. Eğer bir Geliştirici iseniz iOS 11’in Golden Master sürümünü yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu sürüm ile beraber iOS 11‘in daha önce yayımlanan betalarında yer almayan pek çok duvar kağıdı ve de iPhone 8 Plus modeli ile iPhone X modeline özel olması bekleniyor. Ayrıca geliştirme ile beraber bir de Portre Aydınlatması Modu gelmiş oluyor.

iOS 11 Golden Master Nasıl Yükelenecek?

Animojiler de tekrar iOS 11 Golden Master sürümünde sunulan özelliklerin arasında bulunuyor. Zaten bir geliştirici iseniz, iOS 11 sürümünün Golden Master‘ını Apple Geliştirici Merkezi içerisinden (Developer Center) indirebilir veya iOS cihazlarına yükleyecek oldukları yapılandırma profili ile birlikte cihazları üstünden bu güncellemeyi de alabilirsiniz.

Geliştirici olmayanlar ise iOS 11 işletim sisteminin Golden Master sürümünü kolayca iOS cihazlarına yükleyebilirler. Eğer ki bu sürümü ( iOS 11 GM) yükler iseniz cihazınız, gelecek hafta yayınlanacağı belirtilen iOS 11 final güncellemesini zaten cihazınızda yüklü durumda olduğunda bir güncelleme uyarısı alamayacaksınız.