Instagram

Instagram Yeni Özellikler İle Geliyor!

Dünyanın en büyük resim paylaşım platformu olan Instagram 2 yeni özelliğini daha tanıttı.

Tanıtılan özellikler ile birlikte Instagram kullanıcıları artık Instagramın web sitesi üzerinden de hikaye paylaşıp gönderi kaydedebilecek. Bilindiği üzere video ve resim paylaşım platformu daha çok mobil alanda kullanım olanağı sağlıyordu yani herhangi bir masaüstü bilgisayardan veya tarayıcıdan açtığınızda Instagramı oldukça kısıtlı kullanabiliyordunuz.

Gelen bu yeni özelliklerle birlikte artık kullanıcılar masaüstü ve tarayıcılardan Instagramı daha rahat kullanabilecek ve hikaye paylaşımında bulunabilecek.

Instagramın bu adımı ile birlikte kullanıcı sayısını ve kullanım süresini arttırması planlanıyor.

Instagram Masaüstünden Artık Daha Rahat Kullanılabilecek!

Yeni gelen bu özellikler ile birlikte kullanıcılar masaüstü veya dizüstü bilgisayarından instagram.com adresine giderek beğendiği gönderileri kaydedip dilediği gibi hikaye paylaşabilecek. Kullanıcıların masaüstü versiyonunda ekranın sol üst köşesinde bulunan kamera ikonuna tıklayarak dilediği resmi seçip hikaye olarak paylaşmasına imkan sağlanacak. Bununla birlikte hikayenize dileğiniz metni ekleyip düzenleyebileceksiniz.

Kullanıcılar, masa üstünde Instagram akışının sol üst köşesindeki kamera ikonuna tıklayarak kütüphaneden görsel seçilip hikaye olarak paylaşılabilecek. Bununla birlikte hikayeye metin eklenebilecek ve metni rengi değiştirilebilecek.

Özelliğin önümüzdeki haftalarda gelmesi bekleniyor.