Instagram Bilgisayar korsanlari hesaplariniza zarar verebilir

Instagram: Bilgisayar korsanları hesaplarınıza zarar verebilir!

Instagram, bilgisayar korsanlarının yüksek profile sahip olan kullanıcıların hesaplarını çalabildiğini ve sistemde yer alan bir hatanın giderildiğini belirtti.

Bir temsilci tarafından yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı, “Son zamanlarda bir veya daha fazla kişinin Instagram API’sinde yer alan bir hatadan dolayı bir kaç yüksek profile sahip olan kullanıcıların iletişim bilgilerine, hem e-posta hem de telefon numarasının eklendiğini keşfettik” dedi.

Instagram, hesap şifrelerinin yer almadığını ve bilgilerin çalınmaması için keşfedilen hatanın hemen giderildiğini belirtti. Instagram’ın uygulama programlama arayüzünde oluşan aksaklık ile muhtemelen bir korsanın bir dizi kod elde etmesiyle ortaya çıktı.

Facebook’a ait olan bu platforma yapılan hacklenme aslında daha çok kişilerden ziyade yüksek kullanıcılara sahip olan kullanıcıları tehdit ediyordu. Instagram temsilcisi ise hangi hesapların ele geçirildiğini ifşa etmeyi reddetti.

Instagram, ” Asıl sorun topluluğumuzun güvenliğidir” dedi. ” Her zaman olduğu gibi her hesabın güvenliği konusunda kullanıcıların uyanık olması ve bilmedikleri hareketlere karşı daha dikkatli olması gerektiğini belirtelim.”