Facebook Messenger 1

Facebook Messenger Üzerinden Arkadaşlarınıza Apple Music Şarkılarını Paylaşabileceksiniz!

Facebook Messenger’a yeni gelen özellik ile sohbet ederken Apple Music’den istediğiniz şarkıyı görüştüğünüz kişiye kolayca müzik gönderip, dinleyebilirsiniz.

Bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biri olan Facebook Messenger‘a gelen güncelleme ile birlikte Spotify entegrasyonu sağlanmıştı. Bu gelişmenin üzerine şimdi de Facebook Messenger‘a Apple Music entegrasyonu sağlanarak; mesajlaşan kişilerin birbirlerine dinledikleri müzikleri paylaşmaları ve dinleyebilecekleri entegrasyon’da sağlandı.

Entegrasyon ile birlikte Apple Music ile Facebook Messenger uygulaması, aynı Spotify da olduğu gibi çalışmakta. Böylelikle Apple Music‘te beğendiğiniz bir müziği Facebook Messenger üzerinden konuştuğunuz kişi ile paylaşabilecek ve bu uygulama üzerinden dinleyebilme imkanına sahip olacaksınız.

Facebook Messenger Üzerinden Müzik Paylaşmak İçin Yapmanız Gerekenler

Konuştuğunuz kişi ile bir müzik paylaşmak istiyorsanız Messenger uygulaması üzerinden sohbet ekranında bulunan ”+” simgesine dokunup daha sonra Apple Music seçeneğini seçmek.

Ancak şunu belirtelim ki Apple Music abonesi olanlar kendilerine gönderen müziklerin tamamını dinleyebilirken, abone olmayanlar ise müziğin sadece 30 saniyelik bölümünü dinleyebilecekler.