EA, turnuva sırasında yaşamını yitiren oyuncular için 1 milyon dolar bağışlıyor

38
EA Madden NFL

EA, Madden NFL turnuvası sırasında silahlı saldırıdan dolayı yaşamını yitiren oyuncuların ailelerine 1 milyon dolar bağışlayacak.


Bundan yalnızca birkaç gün önce, Madden NFL 2019 turnuvasının düzenlendiği alana bir kişinin silahlı saldırı gerçekleştirildiğini okurlarımızla paylaşmıştık. Birçok kişinin yaralanması ve iki kişinin de yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan saldırının ardından Madden NFL serisinin geliştiricisi ve dağıtımcısı olan EA, yaşamını yitiren oyuncuların ailelerine 1 milyon dolar bağışlayacağını duyurdu.

EA Madden NFL
Yaşamını yitiren turnuva oyuncuları.

Saldırı sonucunda Elijah “TrueBoy” Clayton ve Taylor “SptMeplzzz” Robertson isimli oyuncular yaşamını yitirmiş, saldırıyı gerçekleştiren kişi de olay yerinde intihar etmişti. EA, bu bağışla birlikte ailelere destek olmayı istediklerini ve destek olmayı isteyen diğer kişiler için de bir etkinlik yapılacağını duyurdu. Canlı olarak yayınlanacak etkinliğin asıl amacı saldırıdan etkilenen kişilere ve ailelerine maddi yardım toplamak. Yani talihsiz oyunculara ve ailelerine dünyanın dört bir yanından destek verilebilecek.

Kaynak

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here