Darksiders 3

Darksiders 3 İçin Beklenen Açıklama Geldi

Oyun dünyasında ardı ardına beklenen haberler gelmeye başladı. Prey, Outlast 2 gibi birçok oyunun ortaya çıkmasından sonra bundan sonraki dönemlerde hangi yapımların tanıtılacağı merak konusu olmuştu. Son olarak ise en çok merak edilen yapım Darksiders 3 için beklenen haber geldi. Uzun süredir sessiz kalan seri Darksiders 3 sonunda resmi olarak duyuruldu. İşte yeni duyuruyla beraber ilk detaylar.

Darksiders serisi oyun dünyasında en çok ilgi gören seriler arasında gösterilebilir. Yayınlandığı andan itibaren başarı elde eden seri son yılların en büyük çıkışını yakalayan oyunlardan da biri olarak biliniyor. Mistik yapısı ve ilgi çekici hikayesiyle büyük oranda başarı elde eden yapımın son oyununun 2012 yılında yayınlanmasının ardından elde ettiği başarısına rağmen oyunun devam serileri gelmemişti.

Bu durumun nedeni ise Darksiders oyununun beğenilmemesi ya da satılmaması olmadı. Bu durumun nedeni doğrudan yapım şirketi olan THQ’nun batması oldu. Ofislerini bir bir kapatan ünlü oyun şirketinin bu kötü dönemi nedeniyle Darksiders 3 bir türlü gelmemişti. Aslında planlanan bir oyun olmasına rağmen gelmeyen yeni seri sonunda geliyor. THQ’nun ardı ardına el değiştirmesinin ardından THQ Nodric olarak isimlendirilip yeni sahibinin bulmasıyla beraber Darksiders 3 üzerinde yeniden çalışmalar başladı. Oyunun gerek hikayesi gerekse de oynanış yapısıyla beğeni toplayacağının düşünüldüğü yeni serinin bir diğer ortağı ise Gunfire Games oldu.

Darksiders 3 Devam Serisi Olacak

İki firmanın ortak olarak geliştireceği yeni oyunun detayları da belli oldu. Duyurusuyla beraber detayları konusunda da bilgiler verilen oyunun yayınlanan fragmanı Darksiders 3 yapımının bir devam hikayesi olacağını gösteriyor. Yine Darksiders 2 dünyasını konu alacak olan oyunda bu kez 7 önemli günahın yok edilmesi için kahraman kontrol edilecek.

https://youtu.be/Q-QgJ-EFq7A

Darksiders 2 serisine göre çok daha başarılı ve grafiksel açıdan da çok daha gelişmiş bir oyun olması beklenen Darksiders 3 yapımının yayınlanması ise 6 sene sonra bir ilke imza atılması anlamına geliyor. Aradan geçen 6 senelik sürenin oyunun çok daha başarılı hale getirilmesini sağlayacağını söylemek yanlış olmaz.

Her Platform İçin Yayınlanacak

Darksiders 3 oyunu tüm bunların yanında tüm platformlarda yayına girecek. Hem PC hem PS4 hem de XBOX One konsollarında yayınlanacak olan oyunun nasıl bir sistem isteyeceği konusunda ise henüz detaylar belli değil. Uzun bir aradan sonra yeniden gelecek olan yapımın eski oyuncu kitlesini yeniden kazanıp kazanmayacağı ise merak konusu.

Öyle ki hem verilen ara hem de yapım firmasının el değiştirmiş olması Darksiders 3 oyununun yapı olarak biraz daha değişim gösterdiği anlamına gelebilir. Bu durumda da yapımın istediği başarıyı yakalaması kolay olmayacak gibi gözüküyor. Oyunun çıkış tarihi ise 2018 yılı olarak gösterildi.