Bilim kurgu film ve dizi önerileri

Bilim kurgu film ve dizi önerileri

Dünya üzerinde pek çok film ve dizi bulunmaktadır. Bu konuda sizlere alanında başarılı olan bilim kurgu film ve dizi önerileri sunacağız.

Film severler zaman zaman bilim kurgu tabanlı film ve dizi önerilerine merak salabilirler. Bunun nedeni, yeni bir deneyim yaşamak veya zaman geçirmek olabilir. Bilim kurgu temalı film veya dizi izlemek kişinin zihinsel yapısına olumlu katkı sağlarken aynı zamanda eğlenceli zaman geçirmeye olanak tanır.

Bilim kurgu film ve dizi önerileri

Pek çok bilim kurgu filmi ve dizisi bulunmaktadır. Bu konuda genel olarak eski yapımlara ağırlık vereceğiz. Bu filmlerden birisi Lucy olarak karşımıza çıkıyor. Eğer ki bir insan beyninin %100’ünü kullanabilseydi ne olurdu? Bu fikir üzerine çekilmiş olan filmde Lucy, içine enjekte edilen maddenin patlamasıyla ve bu maddenin kana karışmasıyla olağanüstü güçlere sahip oluyor. Beyninin yavaş yavaş daha fazlasını kullanmaya başlayan Lucy zamanı değiştirebiliyor, çok iyi savaşabiliyor ve bir bilgisayar gibi hızlı bir şekilde düşünebiliyor.

Bilim kurgu film ve dizi önerileri

Bir diğer filmimiz Click olarak yer alıyor. Bilim kurgu filmleri arasında yer alan Click, teknolojik bir alet olan kumanda ile ana karakter arasında geçiyor. Ana karakter, kumanda ile çevresindekileri durdurup geri sarabiliyor, zamanı ileri alabiliyor. Aynı zamanda sıkıcı zamanlardan kurtulmak için otopilot modunu kullanabiliyor. Kumanda bir süre sonra kendi kendine otopilot moduna geçiyor ve olaylar buradan sonra kızışıyor.

IMDB puanı yüksek olan Truman Show ise bir diğer bilim kurgu filmleri arasında yer alıyor. Film, her sabah yatağından kalkan bir karakter ile başlıyor. Ana karakterimiz banyoya gidip elini ve yüzünü yıkıyor, kahvaltı yapıyor ve işe gidiyor. Buraya kadar her şey normal bir şekilde görünüyor olabilir. İlginç olan şey Truman adlı karakterin aslında bir stüdyoda yaşıyor oluşu. Yani karakterimiz aslında doğduğundan beri burada yaşıyor fakat diğerleri bunun farkındayken ana karakter bunun farkında değil. Bir süre sonra stüdyo içerisinde olduğunu anlayan karakter, buradan çıkmanın yolunu bulmaya başlıyor.