Asus Zenfone 2 Laser

Asus Zenfone 2 Laser Güncellemesiyle Gelen Düzenlemeler

Zenfone serilerine çok kısa önce bir yenisini ekleyerek Zenfone 4 Max modelini duyuran Asus, şimdi ise mevcut serileri Asus Zenfone 2 Laser modelleri için yeni bir güncelleme haberiyle gündeme geldi. Bu kez teknoloji devi, telefonlar için yeni bir düzenleme güncellemesini yayınladı. Peki, yeni güncellemeyle beraber nasıl düzenlemeler geliyor. İşte yeni düzenleme güncellemeleri.

Asus Zenfone 2 Laser, serisi için yayınlanan yeni güncellemede ilk olarak dikkat çeken nokta yapılan iyileştirmeler. Yani Android 6.0 serisiyle gelen akıllı telefonun yeni bir Android sürümüne yükselmesi durumu söz konusu değil. Bunun yerine sistem güncellemesiyle çeşitli düzenlemeleri yapıldığını belirtelim.

Asus Zenfone 2 Laser güncellemesinde ilk olarak Haziran ayında yayınlanan güvenlik güncellemeleri sisteme dahil edildi. Bulunan tüm güvenlik açıkları bu şekilde giderilmiş oldu. Sadece güvenlik açıklarının kapatılması değil bunun yanında GMS uygulamasının da yenilendiğini belirtelim.

Asus Zenfone 2 Laser

Asus Zenfone 2 Laser Uygulama Sorunları Gideriliyor

Bluetooth bağlantılarında yaşanan çökme ve benzeri sorunlarında önüne geçen yeni güncellemeyle beraber, Lıne uygulamasının çökme sorunları da tamamen gideriliyor. Sadece GMS ve Lıne sisteminde de değil genel olarak tüm uygulamaların çökme sorunlarının giderildiği de belirtiliyor. Sistem performansında da yaşanan sorunların önüne geçmek isteyen markanın genel iyileştirmeleri de bir hayli başarılı.

Yeni güncellemeyi yüklemek isteyen Asus kullanıcılarının yapacakları işlemlerden de bahsedelim. Genel bir düzenleme uygulaması olan ve hataları gideren güncellemenin yüklenmesi için yapacağınız işlemler şöyle;

  • Öncelikle uygulama menüsünden “ayarlar” uygulamasına gidin
  • En alt kısma doğru bulunan “Hakkında” bölümünü bulun.
  • Buradan “Sistem güncellemeleri” kısmına girin.

Yeni güncelleme bu ekranda karşınıza gelecektir. Bu ekranda güncelleme göremiyorsanız bir süre daha kontrol etmeye devam etmeniz gerekiyor. Güncellemeler seri numaralarına göre yayınlandıkları için bir gecikme durumu söz konusu olabiliyor. Fakat tüm Asus Zenfone 2 Laser serileri için güncellemenin çok kısa süre içerisinde tamamlanması bekleniyor. Çok uzun süre beklemenize gerek kalmayacak.