123 1

Tesla Semi’nin müşteri sayısı yükseliyor: UPS 125 adet sipariş etti

Tanıtılmasının hemen ardından, fiyatı bile duyurulmadan sipariş edilmeye başlanan Tesla Semi, UPS’in de filosuna katılacak. Şirket 125 adet Semi siparişi verdi.

Tesla’nın yeni elektrikli tırı şirketin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Pepsi tarafından 100 adet sipariş edilmesiyle gündeme gelen araç, şimdi de UPS ile birlikte gündeme geldi. Dünyanın en çok bilinen kargo şirketlerinden birisi olan UPS, 125 adet Tesla Semi sipariş etti.

Dünya çapında 8500 adet alternatif yakıtlı araçla hizmet veren UPS, 2025 senesine kadar sera gazı üretimini yüzde 12 oranında azaltmayı hedeflediğini duyurmuştu. Bu hedefi doğrultusunda çalışmalara devam eden şirkete elektrikli, çevre dostu motoruyla Tesla Semi yardımcı olacak.

tesla semi rollout

Tesla Semi’yi satın almak isteyenlerin 20.000 dolar ön sipariş bedelini ödemesi gerektiğini sizlerle paylaşmıştık. UPS’in bu bedeli ödeme konusunda Tesla’yla nasıl bir anlaşmaya vardığını bilmiyoruz, ancak her tır için 20.000 dolar ödendiyse Tesla bu anlaşmanın ön sipariş bedelinden 2.500.000 dolar kazandı.