58e5e68ec03c0e2590307eaf 1

Twitter Lite Sadece 1MB Yer Kaplıyor

Twitter, yavaş internete sahip olan kullanıcılar için geliştirmiş olduğu yeni bir platforma Twitter Lite adını verdi. İşte detaylar!

Twitter Lite artık hayatımıza giriş yaptı. Veri kullanımı bakımından en az veri transferi gerçekleştiren, yavaş hızlarda bile hızlı yüklemeye sunan bunun yanı sıra telefonlarda sadece 1MB’lık yer kaplayan Twitter Lite, hız bakımından yüzde 30 daha hızlı bir uygulama olarak geliyor. Böylece Twitter’da navigasyon daha hızlı bir hale geliyor.

Twitter Lite; kendi timeline’ınız, tweetler,, bildirimler, resim/video yükleme, direkt mesajlar, trendler, profiller dahil tüm özellikleri içermekte. Twitter lite çok daha hızlı bir şekilde geliyor. Bunun yanı sıra mobil veri kullanımı miktarını veri tasarrufu moduyla beraber çok daha az bir seviyeye indiriyor. Aslında bakacak olursak eğer, mobil veri ülkemizde oldukça pahalı bu platform ile cebimizden kâr edebiliriz.

58e5e653c03c0e2590307ea2

Twitter Lite, Android platformundaki Google chrome ve diğer tarayıcılarında yer alan özelliklere de sahip olarak geliyor. Artık daha fazla bildirim alacaksınız ve tüm haberlerden haberdar olabiliceksiniz.

Ayrıca Twitter Lite, kullanıcılarına çevrımdışı destek sağlarken, kesinti yaşamanızı tamamen ortadan kaldıracak.