Sony Soundbar’ını Duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde LG tarafından duyurulan Google Asistan destekli bir soundbar geliştirdiği bilgilerinden sonra şimdi de Sony tarafından kendi soundbar’ını duyurdu.

Sinema sektörü olunca ve özellikle de ev sineması olunca görüntü ve video kalitesi her zaman ön planda tutuluyor ve alıcıların dikkatini çekiyor. Fakat sinema için görüntü kadar sesin de önemli olduğunu belirmek isteriz. Sony, CES 2019 kapsamında iki tane yeni ürününü duyurdu. İlki 4K Ultra HD Blu-Ray oynatıcısı, diğeri ise içerisinde subwoofer taşıyan bir soundbar.

sony soundbar

Sony HT-X8500 isimli yeni soundbar, evde sinema keyfi oluşturmak isteyenler için görüntü açısından şık hem de hepsi bir arada kalıp sunmasıyla dikkatleri üzerine toplayan bir modeldir. Başka dikkat çeken özellikleri arasında sinemadan oyun moduna birçok dalda farklı olarak ses profili arasında geçiş yapabilmeniz.

Cihaz aynı zamanda hem HDMI aracılığı ile hem de Bluetooth aracılığı ile kablolu olarak kullanımı gerçekleştirilebiliyor. Sony, UBP-X800M2 ve HT-X8500 modellerini birbirini tamamlayan ikili olarak düşünüyor ve planlamasını sürdürüyor. Fiyat bilgisi ve çıkış tarihi şu an paylaşılmamış olsa da yaz ayları en ideal tarih gibi görünmektedir.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com