Müthiş illüzyon, görüşümüzün nasıl yanılabildiğini ortaya koyuyor

254
illüzyon

Yaptığı illüzyonlarla tanınan Kokichi Sugihara, ne tarafa döndürülürse döndürülsün her zaman sağı gösteren bir ok üretmeyi başarmış. İzleyenleri şaşkına çeviren bu illüzyon, gölgelendirme ve perspektif sayesinde görüşümüzün ne kadar kolay yanıltılabildiğini ortaya koyuyor.

Birbirinden güzel illüzyonlarıyla tanınan Profesör Kokichi Sugihara, her zaman sağı gösteren mükemmel bir ok üretmeyi başarmış. Döndürülmesine rağmen sağ tarafı gösteren bu ilginç ok, birkaç gölgelendirme ve perspektif detayı sayesinde gördüklerimizin nasıl yanıltılabildiğini gösteriyor. İşte Profesör Sugihara’nın son eseri:

Right Pointing Arrow: spin this arrow 180 degrees and it still points to the right- only in a mirror will it point left (and only to the left). Another incredible ambiguous object illusion by mathematician Kokichi Sugihara of Meiji University in Japan, the inventor of this illusion and art form. A clever combination of reflection, perspective, and viewing angle produce this striking illusion. ➡️ Follow the link in my profile for info about where to get this illusion arrow and other amazing items featured here on @physicsfun #illusion #ambiguouscylinderillusion #ambiguouscylinder #geometry #mirrorreflection #physics #ambiguousobject #kokichisugihara #physicstoy #math #mathtoy #mathstoy #optics #opticalillusion #3dprinting #perspective #science #scienceisawesome

A post shared by physicsfun (@physicsfun) on

İllüzyonun gerçekleşmesi için oka yukarıdan bakılması gerekli. Yukarıdan bakıldığında okun mükemmel bir şekilde simetrik olduğu, sivri bir ucunun bulunmadığı görülüyor.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here