Nokia 9 Beklenenden Hızlı Geliyor

Mobil Cihaz denince bir dönem ilk akla gelen marka olan Nokia, günümüze kadar geçen süreçte rakiplerinin karşısında fazla direnemeyerek güç kaybetmiş, hatta bir telefon alacağımız zaman ilk akla gelen markalar arasında bile ismini göremez olmuştuk. Bu durum yavaş yavaş değişiyor..

Nokia‘nın HMD Global ile ortaklığı sonucunda yılbaşına kadar akıllı telefon pazarında Nokia C1, Nokia Edge, Nokia D1C ve Nokia E1, ürünleri ile üst sıralara taşımayı hedeflediğini düşünüyoruz. Muhtemelen şirket adını mobil endüstrinin tepesine geri getirme hedefine ulaşmada bu ürünleri bir sıçrama tahtası gibi görecektir.

Söylentilere göre üst düzey amiral gemisi ürünleri ile tüketicileri Nokia’nın iyi durumda olduğuna ikna etmeye çalışmanın yanında tüketicileri seslenecek 3 farklı model ile piyasaya çıkılabilir. Çıkacak olan modellerde Nokia Edge ve Nokia C1, bu yıl şirketin en fazla satış beklediği ürünler olduğu söyleniyor.

Nokia 9 için amiral gemisi olarak adlandıran telefonun 8 Gb RAM ile gelebileceği iddia ediliyor.

Nokia 9 Özellikleri:

  • Ekran: 5.5 inç OLED QHD
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM / Depolama: 8 GB RAM, 64/128 GB hafıza
  • Batarya: 3.800 mAh,
  • İşletim Sistemi: Android 7.1.1 Nougat
  • Genel Donanımlar: İris tarayıcısı, parmak izi sensörü, Nokia OZO Audio, IP68
  • Kamera: 22 MP arka, 12 MP ön kamera

Nokia telefonlarının bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunulması muhtemel,  Bunu yaklaşan Mobile World Congress 2017 de netleştiğini göreceğiz diye düşünüyorum.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com