Nintendo’nun Yeni Konsolu Switch’in Tüm Stokları Bitti

Nintendo’nun yeni oyun konsolu Switch, ilk günden bu yana stok sıkıntısı çekiyor. İşte tüm detaylar!

Bilindiği gibi Nintendo’nun çok uzun zaman sonra yeniden konsol sektörüne geri döndüğü konsolu Nintendo Switch kısa süre önce satışa çıkmıştı. Daha Nintendo Switch satışa çıkalı 1 gün olmadan çoğu mağaza konsolun stoklarında büyük sıkıntı çektiğini bildirdi.

Özellikle belirtecek olursak eğer, Amerika Birleşik Devletleri gibi bir çok ülkede Nintendo’da büyük oranda stok eksikliği yaşanıyor. Target, ToysRUs ve Walmart gibi büyük markalar yapmış olduğu duyurular ile Nintendo Switch stoklarının bittiğini ve almak isteyen kullanıcıların ise belli bir süre beklemesi gerektiğini duyurdu.

Nintendo Switch Türkiye’de Satışa Ne Zaman Çıkacak?

Nintendo, 2011 yılında hatırlayacağınız gibi Türkiye pazarından geri çekildi ve Nintendo Switch konsolu resmi bir şekilde ülkemize gelmemişti. Fakat üçünsü taraf satıcılar konsolu ülkemize getirerek satışa sundu. Fakat resmi bir şekilde satışa çıkmadığı için oldukça uçuk fiyatlardan satışa çıktığı bir gerçek.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com