iPhone Üretim Tesislerine Siber Saldırı Gerçekleşti!

Bloomberg’in paylaştığı habere göre, Apple’ın en büyük tedarikçilerinden olan TSMC tesislerine sanal saldırı gerçekleştirildi.


Henüz tüm detaylar bilinmiyor fakat TSMC tarafından yeni iPhone modelleri için üretimlerin hızlandığı bu dönemde oluşan bu sorunun gecikmelere yol açabileceği söyleniyor.

TSMC’nin açıklamasında, üretim araçlarının çoğunun problemden etkilenmediğini fakat sorundan etkilenen araçlarının da olduğunu belirtild. Üretim tesislerinin birkaç gün içinde yeniden üretime geçmesi bekleniyor.

Farklı virüs saldırısının tesisten tesise değiştiği de söylentiler arasında. Chipmaker tarafından yapılan açıklamada virüsün korsanlar tarafından yazılmadığı belirtildi, bu problemin kaynağında kimin olduğu ise bilinmiyor. Şirket, böyle bir saldırının ilk defa üretim hattını hedef aldığını açıkladı.

Bu durumun Apple’ın yeni iPhone modellerinin üretimini nasıl etkileyeceğini önümüzde ki günlerede göreceğiz.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com