iOS 11

iOS 11 İçin Files Uygulaması Görüldü

Sadece birkaç saat sonra Apple’ın bir senedir beklenen WWDC 2017 etkinliği başlayacak. Apple’ın etkinliğinin ilk gününde dikkat çeken noktanın ise işletim sistemleri olması bekleniyor. Bu noktada henüz tanıtılmamış olsa da iOS 11 işletim sistemi içinde yeni bilgiler gelmeye başladı. İlk olarak yeni işletim sisteminin sahip olacağı uygulamalar hakkında bilgiler verildi. İşte detaylar.

Mobil işletim sistemi konusunda iOS 11 işletim sisteminin alanında tek olması bekleniyor. Yayınlanır yayınlanmaz beta sürümlerinin kullanıma sunulması beklenen yeni seri mobil işletim sistemini iOS 11’in, tanıtımına sadece saatler kala işletim sisteminin yeni özellikleri de ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu noktada şimdiye kadar gelen en iddialı çıkışta yapılmış durumda.

Öyle ki iOS 11 için yeni bir uygulama sunulduğu ve bu uygulamanın kullanımda olduğu belirtildi. Bir Apple geliştiricisi tarafından ortaya çıkarılan yeni seri işletim sistemi uygulamasının ise “Files” uygulaması olduğu açıklandı. iOS 11 dosyalar uygulaması olarak ortaya çıkan yeni uygulama aslında iOS 11 için birçok sırrı da ortaya çıkarıyor. Özellikle yeni uygulamanın işletim sistemi konusunda bazı önemli detayları da verdiğini de görüyoruz.

iOS 11 dosyalar

iOS 11 Dosyalar Uygulamasında Neler Var?

iOS 11 işletim sistemi için kullanılacağı belirtilen yeni dosyalar uygulamasının iPhone ve iPad serisinde kullanımı da değiştireceği düşünülüyor. Özellikle dosyalar tarafında değiştirmeler yapılacağını gösteren yeni uygulamanın nasıl detaylara sahip olacağı konusunda ise WWDC 2017 etkinliğinden önce yeni bir bilgi elde etmek mümkün değil.

Şu an için sadece uygulamanın kullanımı için iOS 11 uyumu istendiği ve bunun dışında iOS 11 işletim sisteminin dosya yapısının da değiştirileceği biliniyor. Bunun dışında yeni bir bilgi elde edilebilmiş değil. Uygulamanın sadece geliştirici sürümünün olması yeni uygulamanın iOS 11 varsayılanları içerisinde olacağını da gösteriyor. Yeni uygulamanın tüm detayları bugün saat 20:00 yapılacak olan etkinlikte ortaya çıkacak. Yeni uygulamalar ve yeni işletim sistemi hakkında tüm bilgileri öğrendikten sonra da bu uygulama hakkında daha detaylı bilgi verebileceğiz.