iOS 11.3 Public Beta iPhone yavaşlamasına son veriyor

Bataryaların eskimesi sonucu yavaşlatma seçeneğinin kaldırılmasına olanak sağlayan iOS 11.3 Public Beta kısa süre önce yayınlandı.

Belli bir süredir beklenen iOS 11.3 için artık bir geliştirici olmanıza gerek yok. Yeni güncelleme birçok yeniliğe kapı açarken, en dikkat çeken ve merak edilen bataryanın telefonu yavaşlatması oluyordu. Çünkü bu seçeneğin isteğe bağlı olarak gelmesi ve kapatılabilecek olması oldukça önemli. Ayrıca güncelleme beraberinde Animoji ve ARKit‘in son sürümünü sunuyor.

Eğer beta profili yüklemişseniz güncellemeleri denetlemeniz yeterli olacaktır.

iOS 11.3’in Yenilikleri Neler?

Yeni Animoji’ler

Yeni ARKit Sürümü

Oldukça fazla geliştirilen ARKit’i artık duvar, kapı gibi birçok yüzeylerde tanımlayabilirsiniz. Bununla beraber kamerada %50 daha iyi çözünürlük oluyor.

Batarya Sağlığı Uygulaması Geldi

Yeni gelen batarya uygulaması ile herhangi bir ek programa ihtiyaç duymadan batarya sağlığınızı kendiniz kontrol edebileceksiniz. Bu bakımdan yavaşlayan iPhone’lar için ek seçenek aramaya gerek kalmıyor.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com