İlk Roket Fırlatıldı. Gizli Yük Artık Uzayda!

SpaceX, Falcon 9 Roketi ABD’nin gizli bir görev için ile uzaya gönderdiği Kod Adı: Zuma olan yükü ile beraber Pazar gecesi fırlatıldı. Gerçekleşen fırlatılma 2018’in ilk fırlatılması olarak kayıtlara geçti.

15 Kasım 2017’de gönderilmesi planlanan ancak kalkış testlerinin yükün zarar görmemesi için yeniden yapılması ve hesaplanması için kalkışı ertelenen Falcon 9 roketi dün gece uzaya fırlatıldı.

NASA‘nın Florida‘daki Kennedy Uzay Merkezinden 5 Aralık Cuma günü fırlatılacak olan roket, hava koşullarının uygun olmaması nedeni ile dün akşam gerçekleştirildi. Falcon 9, taşıdığı gizli yük ile yörüngeye gönderildi.

SpaceX, Zuma‘nın uzaya gönderilme anını internet sitesinden canlı yayınlanladı. Kaplamaların ve roketin içeriğinin yerleştirildiğini teyit ederek, roketin yörüngeye doğru ilerlediğini belirtti.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com