Huawei Mate 10 Güncelleme

Huawei Mate 10 Ailesine Güncelleme Geliyor!

Orta segment ailesinden olan Huawei Mate 10 üyelerinden bazılarına güncelleme alabilir. Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro için EMUI 8.1 açık betası başladı.


Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro cihazları Android 8.0 işletim sistemi kullanılıyor.
Bu akıllı telefonlar için yakın zamanda yeni bir güncelleme gelebilir. Huawei, Çin’de Porsche Design modeli de dahil olmak üzere EMUI 8.1’in açık betasını yayınlaması ile ortaya çıkan durum Android 8.1 işletim sisteminin bu cihazlar için gelebileceğinin bir işareti olarak düşünülüyor.

EMUI 8.1 güncellemesi ile birlikte Honor Play ile tanıtılan GPU Turbo özelliğini gelmiş olacak. Bu sayede performans da yüzde 60 oranında artış elde edilirken; güç tüketimini de yüzde 30 düşürerek daha uzun pil ömrü sağlanması amaçlanıyor. Haziran ayı sonundan itibaren Mate 10, Mate 10 Pro ve Honor View 10 ile başlayarak eski cihazlara da güncelleme ile birlikte getireceği belirtiliyor. Kademeli olarak güncellemenin geleceğini düşünerek, haziran sonu itibari ile dünya genelinde birkaç hafta içinde güncelleme dağıtılabilir.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com