Google+ kapanıyor

Google+’ın İşi Bitti! Hesaplar Kapanıyor!

Google’ın büyük umutlar ile servis ettiği ancak yeterince kar sağlamayan Google+ ve Inbox by Gmail hizmetleri kapatılıyor. Bu servislerindeki hesaplar ise silinmeye başladı.


Kapatma İşlemi Başladı!

Google’ın sosyal ağ platformu olan Google+‘da ki tüm kişisel hesapları kapatma ve silme sürecini başlatıldı. Verge‘ye bir google sözcüsünün ilettiği bu bilgi üzerine Google’ın diğer sosyal ağ platformları ile savaşı bıraktığını gösteriyor.

Google+’ın kapatılması gerekçesi olarak sosyal medya hizmetini kullanan kişilerin kişisel bilgilerinin güvenliği olarak gösterildi. Google çalışanı Ben Smith geçen yıl Kasım’da yaptığı konuşmada “Mühendislik ekiplerimiz yıllarca Google+’ı inşa etmek için büyük çaba gösterdi. Buna rağmen geniş bir tüketici gelişimi yaşayamadık. Uygulama sadece sınırlı sayıda kişi tarafından kullanıldı.” demişti.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com