Google’ın Görseller’den Kaldırdığı ‘Resmi Göster’ Butonunu Geri Getirin!

Geçtiğimiz hafta paylaştığımız makalemizde Getty Images’ın Google resimlerde yer alan Resmi Göster butonu kaldırttığını belirtmiştik. Bu değişiklik durumu hoşuna gitmeyen geliştiriciler bir ara çözüm üretmekte geç kalmadılar.

Google‘ın fotoğraflar görsel arama sonucunda çıkan ve telif hakkıyla korunan yüksek çözünürlüklü fotoğraflara ücretsiz olarak erişilmesi nedeni ile Google bir süredir Getty Images’ın açtığı dava ile başı dertteydi. Getty Images’ın davayı kazanması ile görsel arama sonuçlarında bir resim üzerine tıklandığınız da ortaya çıkan resmi görüntüle butonu kaldırılmıştı. Bunun üzerine geliştiriciler bir ara çözüm ile eski butonu eski yerine getirecek eklentiler geliştirmekte gecikmediler.

Chrome ve Firefox‘ta butonu geri getiren eklentinin adı “Make View Image button great again“. Bu eklentinin kurulması ile kaldırılan butona yeniden ekranınızda görebileceksiniz.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com