Play Store Uyğulama Güvenirliği

Google, Play Store’a ‘Güvenilirlik’ Özelliği Ekliyor

Google’ın uygulama mağazası olan Play Store’a oldukça önemli bir yenilik getirildi, Store’da yer alan bütün Android uygulamalarını etkileyen özellik, Android APK’lerine, güvenlik kodlarının eklenmesini içeriyor.


Google, uygulama mağazasında ki uygulamaların güvenliği konusunda endişe duyan kullanıcılarını rahatlatmak amacı ile uygulamaların Google Play tarafından onaylandığını ve doğrulandığını işaretlemeye başladı. Uygulama içinde yer alacak bir kod sayesinde, uygulamanın güvenilir bir uygulama olup olmadığını anlaşılabilecek.

Uygulama Güvenirliği Ne Zaman Aktif Olarak Kullanılacak?

Kısa bir süre içerisinde tüm uygulamalar için zorunlu tutulacak olan bu özellik sayesinde uygulama Play Store üzerinden yüklenmese de, uygulamanın güvenirliği teyit edilebilecek. Kullanıcılar da uygulamanın Google tarafından onaylanmış olup olmadığına bakabilecek.

Dolayısı ile Play Store dışından uygulama indirerek kullananlar için oldukça değerli olan bu özellik sayesinde zararlı uygulamaların indirilmesinin önüne geçilmiş olacak.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com