pixel 2 teknoekip 1

Google Pixel 2 Android O işletim sistemiyle geliyor

Google’ın çok uzun zamandır üzerinde çalışmış olduğu yeni telefonu Pixel 2’nin detayları gelmeye devam ediyor. İşte karşınızda Google Pixel 2 detayları!

Google’ın geçen yıl kullanıcıların karşısına çıkarmış olduğu Pixel serisi cihazlarda ortaya çıkan bazı sorunlar ve fiyat yüksekliğinden dolayı beklentiler bir türlü karşılanmamıştı. Google hem fiyattan hem de yaşanan sorunları önceden telafi edemediğinden ciddi şekilde pişmanlık duymuş ve bu durumu kurtarmak adına yeni modeli için çalışmalara hemen başlamayı tercih etmişti. Google’da yazılım mühendisi olan David Zeuthen’in, kod adı Walleye olan bir cihazı test ettiğini daha önceden sizlere aktarmış ve akıldaki soruları bir nebze cevaplamıştık.

Pixel 2 Android O İşletim Sistemiyle Geliyor!

Şimdi ise Geekbench 4 sonuçları paylaşılan Google Taimen, 1.9 GHz hızında çalışabilen Snapdaragon 835 ile tek çekirdeli testten 1804 puan alan Pixel 2, çoklu çekirdekten ise 6248 puan alarak bizleri şaşırttı. Android O işletim sistemiyle çalışan Taimen kod adına sahip cihazın diğer detayları henüz bilinmiyor.

Google’ın bu yıl içerisinde sunması beklenen cihazın geçtiğimiz yıl olduğu gibi yılın son aylarında çıkarması bekleniyor. Google’ın daha önceki fiyat politikasından dolayı bazı sorunlar yaşaması yeni cihazda daha ekonomik bir fiyat yolu izleyeceğini düşündürüyor.