Google Haritalar mesajlaşma desteğine kavuştu

Google Haritalar, Android uygulamasından bugünden itibaren kullanıcılar ile mekanların mesajlaşmasına izin veren özelliğin geldiğini duyurdu.

Google’ın ürünlerini geliştirmek adına yapmış olduğu birçok yenilik mevcut. Bunların en sonuncusu ise çok sessiz bir şekilde platformda dahil edilen bir özellik olarak akıllarda kalacak. Google Maps bundan böyle mesajlaşma desteğine kavuşmuş durumda.

Elbette bu mesajlaşma kısmı diğer mesaj uygulamalarından farklı oluyor. Uygulama üzerinden aileniz veya arkadaşlarınızla sohbet etmeniz pek mümkün görünmüyor. İşletmelere soru sorabilirlik desteğini getiren bu özellik ile doğum günü pastası alacağınız işletmeye soru sormanız destekleniyor. Kısacası işletmeleri gördüğünüzde şu pastadan kaldı mı diye sorabilirsiniz.

Google Haritalar daha verimli hale geliyor!

Google Haritalar artık bu özellik ile daha verimli bir hale geliyor. Yolculuk sırasında bilgi almak artık daha basit oluyor. Hemde web sitesinde yada internette yer almayan bilgilere erişim olmadığında bu kısımdan erişim sağlanılabilecek.

Google bu yeni özelliğin henüz reklamını yapmadı. Bu bakımdan çok fazla kişinin bilmediğini düşünüyoruz.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com