Galaxy S9 Geekbench

Galaxy S9’un Geekbench skoru açıklandı; Performansıyla şaşırtacak

Samsung’un yeni telefonu Galaxy S9’a ait olduğu iddia edilen bir Geekbench skoru paylaşıldı. Akıllı telefonun son derece yüksek bir puan almayı başardığı görülüyor.

MWC 2018 etkinliğinde tanıtılacak olan Galaxy S9’un Geekbench skoru da ortaya çıktı. Samsung tarafından üretilen Exynos 9810 işlemciye sahip olan telefon, Geekbench’in tek çekirdek testinden 3773 puan, çoklu çekirdek testinden ise tam 9024 puan almayı başardı. İşte testin paylaşılan görseli:

Galaxy S9 Geekbench

Görselden de görülebildiği gibi testte Geekbench 4.2.0 tercih edilmiş. Şu an Geekbench’in bu sürümünde en yüksek skorlar Galaxy Note 8’e ait. Note 8 tekli çekirdek testinden 1960, çoklu çekirdek testinden ise 6475 puan almıştı. Kıyaslayacak olursak Galaxy S9’un tek çekirdek testinde puanı neredeyse yüzde 100, çoklu çekirdek testinde ise puanı neredeyse yüzde 50 oranında artırdığı görülüyor.

Galaxy S9’un puanı normal mı?

Galaxy S7-S8 veya Note 7-8 arasındaki puan farkının tekli çekirdek testlerinde 200-300, çoklu çekirdek testlerinde ise 1000-1500 olduğu düşünülürse S9 ile Galaxy serisinin büyük bir performans artışı yaşayacağı söylenebilir. Bu görselin gerçek olup olmadığını söylemek için henüz erken, ancak gerçeklik payı varsa akıllı telefon tam anlamıyla bir performans canavarı olacaktır.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com