Galaxy J7 (2017)

Galaxy J7 (2017) Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Artık görselleri bile paylaşılan yeni seri Galaxy J7 (2017) akıllı telefonlarının özellikleri netlik kazanmaya başladı. Markanın orta segment için yeni gelecek olan akıllı telefonlarının şimdi ise özellikleri netlik kazandı. Peki Galaxy J7 (2017) hakkında ne biliyoruz? İşte detaylar.

Yeni Seri Samsung akıllı telefonları hız kesmeden devam ediyor. Son olarak yeni seri Galaxy S8 akıllı telefonları konuşuluyor olsa da aslında bu seriden bile daha çok satan Galaxy J7 modelleri de yeni serilerle geliyor. Kısa süre sonra tanıtılması beklenen yeni seri Galaxy J7 (2017) akıllı telefonlarıyla beraber ana orta segment serilerini yenileyecek olan markanın netlik kazanan özelliklerine geçelim.

Galaxy J7 (2017) Ekran Özellikleri

Öncelikle telefonların ekran özelliklerinden biraz bahsetmek gerekiyor. Bugün paylaşılan değerlere göre Galaxy J7 (2017) akıllı telefonlarında ekran kısmında 5.5 inç boyutunu göreceğiz. Telefonların ekran kısmında göreceğimiz 5.5 inç değeriyle beraber ekran teknolojisi içinse Super AMOLED tercihi yapılacağı belirtiliyor. Full HD çözünürlüğe sahip olması beklenen ekranlarda aynı zaman Gorilla Glass 5 camlarının da kullanılması da bekleniyor.

Galaxy J7 (2017)

Galaxy J7 (2017) Teknik Detaylar

Telefonların teknik detaylar konusuna geçelim. Ekranlarda olduğu gibi orta segment değerlerin bulunacağı düşünülen teknik özellikler kısmında ise Exynos 7870 işlemci serisi ve bundan farklı olarak Snapdragon 630 işlemcilerin kullanılabileceği belirtiliyor.

İki farklı modeli olması beklenen işlemcilerin hangisinin tercih edileceği konusunda ise ne yazık ki net bilgiler elde edilmiş değil. Sadece telefonların bu iki işlemci arasından birini seçeceği belirtiliyor. RAM kısmında ise 3 GB RAM bellek tercihi yapılmış durumda. Orta segment için ideal RAM bellek değeri kullanacağı belirtilen akıllı telefonların depolama biriminde 32 GB değeri görülüyor.

Geri Kalan Tüm Detaylar

Teknik ve ekran özellikleri dışında yeni modelin ana özellikleri hakkında da bilgiler var. Öncelikle bu seride Samsung’un parmak izi okuyucu kullanımı yapacağı ve arka kamerasında da 16 MP değerinde kamera kullanılacağı gibi detaylar var. Android 7.1 işletim sistemiyle beraber gelecek olan akıllı telefonların çıkış tarihi ve fiyat konusunda ise net bilgiler elde edilmiş değil.

Fakat bu haberlerin ortaya çıktığını düşünecek olursak yeni seriler çok da gecikmeyecek gibi duruyor. Fiyat konusunda da amiral gemisi serileri kadar olmasa da yine 1500 TL miktarlarının üzerinde olması beklentisi var. Bunun için Samsung’un yapacağı net açıklamaları beklemek gerekecek.