Ford, sürücüsüz otomobillerle teslimat yapmaya başladı

Ford, Postmates ile gerçekleştirdiği anlaşma dahilinde sürücüsüz otomobilleri kullanarak teslimat yapmaya başladı.


“Sürücüsüz otomobil” denildiğinde, genellikle aracın içerisinde dergi okurken işe giden insanlar aklımıza gelir. Ancak bu teknolojinin kullanım alanı yalnızca bununla sınırlı değildir. Ford, birkaç sene içerisinde yaygınlaşacak sürücüsü otomobil teknolojisini ürün teslimatı yapmak için kullanmaya başladı. Postmates ile yaptığı anlaşma çerçevesinde böyle bir projeye imza atan otomotiv devi, yiyecekten donanıma kadar birçok ürünün teslimatı için uygun kasaya sahip araçlar kullanıyor.

Ford sürücüsüz otomobil

Ürün teslimatı oldukça basit bir şekilde işliyor. Varış konumundaki müşteriye göre içerisindeki ürünlerden birisini seçen sürücüsüz otomobil, yalnızca şirket tarafından müşteri ile paylaşılan şifrenin girilmesi durumunda ürünü teslim ediyor. Bu sayede hem sürücüsüz otomobil teknolojisinden faydalanılmış oluyor, hem de insan yardımına ihtiyaç duyulmadan, güvenli bir şekilde ürün teslim ediliyor.

https://youtu.be/9DY0LKOdE3M

Gelecek senelerde bu teknolojinin yaygınlaşacağı ve kargo sektörünün de buna göre şekilleneceği düşünülüyor.

Kaynak

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com