Chiron Kod Adlı Akıllı Telefon Donanım Özellikleri İle Dikkatleri Çekiyor!

Çin’in dev Akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi’nin Chiron kod adı verdiğ yeni bir akıllı telefonu olduğu ortaya çıktı. Ortaya çıkan Chiron donanım özellikleri ile dikkat çekiyor.

GFXBench‘te gün yüzüne çıkan Chiron; 16,6: 9 en-boy oranına sahip ve 5.6 inç lik 1080* 1980 piksel çözünürlüğüne sahip ekran kullanılmış görünüyor. Hatırlatmak gerekir ise Mi Mix de ki oran 17: 9 iken yeni Mi Mix 2‘ de 18: 9 ekran kullanılmıştı.

6GB RAM ve 256GB dahili hafızası bulunan Xiaomi Chiron, Snapdragon 835 yonga setinden güç alırken; Kullanılan kamera ile 4K 2160p video kaydı yapabilme yeteneği de bulunuyor. Arka yüzünde 12MP ana kamera kullanılırken; ön kısmında ise 5MP ile kamerası bulunuyor.

Xiaomi Chiron‘un, Android 7.1 Nougat ve MIUI 9 ile satışa sunulması bekleniyor.

Xiaomi Chiron Ne Zaman Çıkacak?

Xiaomi Chiron’un henüz ne zaman çıkacağı ve satış fiyatı ile ilgili detaylar ortaya çıkmadığını; konun takip ederek bu bilgiler netleştiğinde sizinle paylaşacağımızı belirtelim.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com