Bu isim Mars’a Ayak Basacak ilk İnsan Olacak!

97
Alaysa Carson mars görevine hazırlanıyor

SpaceX’in Mars yolculuğu planlarında testler başlanacağı açıklanırken, bir yandan da NASA (Amerikan Havacılık ve Uzay İdaresi) Mars’a ayak basacak olan isimi Alyssa Carson olarak açıkladı.


17 yaşında olan Alyssa Carson, 2033 yılında gerçekleşecek Mars yolculuğu için eğitimlere başlıyor. Genç astronot bir sorun olmaz ise 32 yaşında Mars’a ayak basan ilk insan olarak adını tarihe yazdıracak.

Mars’a giden ilk insan Alyssa Carson olacak!

17 yaşındaki Carson, NASA’nın Louisiana’daki astronot eğitim merkezinde Mars görevi için eğitim gören ve Advanced Possum Academy‘sinden mezun olan en genç kişi olma ünvanına da sahip.

Alaysa Carson mars görevine hazırlanıyor

3 yaşından beri astronot olmanın hayalini kuran Carson, NASA’nın dünya genelinde yer alan 14 ziyaretçi merkezine giderek NASA’nın Pasaport Programı’nı tamamlayan ilk kişi.

Uluslararası Uzay Üniversitesi’nde Mars görevine hazırlanacak olan Carson, İspanyolca, Fransızca ve Çince eğitimi alıyor. 18 yaşını doldurmadığı için astronotluk başvurusu yapamayan Alyssa, 18’ine bastığında Uluslararası Uzay Üniversitesi’ne başvuran en genç insan unvanını elinde bulunduracak.

Carson, yaptığı açıklamada ise şunları belirtti: “Her zaman hayallerinizi izleyin ve kimsenin onları sizden almasına izin vermeyin. Tüm astronotlar, özellikle kadın astronotlar bana izleyebileceğim bir yol gösterdi.

KaydetKaydet

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here