Apple Watch Hayat Kurtardı!

33

Apple Watch’ın kullanıcı sağlığına olan desteği ile ilgili haberleri zaman zaman  duyuyoruz. Bu haberlere bir yenisi daha eklendi.


Uyuduğu esnada Apple Watch’ın kalp atış sensöründen gelen kalbinin hızlı attığı yönünde uyarı aldı.  Uyuduğu esnada kalp atış hızının dakikada 130-140 seviyesinde olduğu için saatin onu uyardığını bildiriyor.

Sağlıklı bir kapte kan, sağ ve sol odacıklar arasında karışmadan düzen içerisinde dolaşır. Şayet kulakçıklar arasında delik olursa, akış hep soldan sağa doğru olur ve kalp her attığında soldan sağa kan kaçırır. Sol tarafta kan miktarı düşer ve sağ taraftaki kan miktarı yükselir.

Kalp delikleri akciğerlere gereğinden fazla kan gitmesine neden olur. Fazla giden bu kan akciğerin yapısını bozulmasına ve akciğerlerin gerilmesine neden olur. Bu da hayat kalitesini ciddi anlamda düşürür ve hayati problemlere yok açabilir. Bacak toplardamarında tıkanmalara, sonrasında felçlerin oluşmasına neden olabilir.

Apple Watch’ın uyarısının ardından hasteneye giden genç, kalbinde delik olduğunu öğrendi ve ameliyata girdi. Apple Watch, bir kişinin daha hayatını etkiledi.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here