Apple Garantisi Dışında Kalıp, Pil Değiştirenlere Para İadesi Yapıyor

144
Garanti dışı Pil Değişimine Apple İadesi

Apple garantisi dışında Kalıp, pil değiştiren kullanıcılara para iadesi yapıyor. Apple’ın iOS güncellemesi ile işlemci hızını düşürdüğü ortaya çıkmıştı. Bu gelişme sonrasında da Apple, indirimli pil değiştirme programını devreye almıştı. Bu program ile kullanıcılar 129 TL’lik bir ücret karşılığında iPhone’ın pilini değiştirdi. Bu durumda daha önce 319 TL ödeyerek pil değiştiren kullanıcılar ne olacak sorusunu ortaya çıkardı.

Apple garanti dışı Pil Değişimine İade Yapıyor

Apple bu konuda kullanıcılarına 190 TL iade yapacağını duyurdu. Söz konusu kampanya 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 ve sonraki modellerde pil değişikliği yapan kullanıcıları kapsıyor. Konuya ilişkin basın açıklamasını alt bölümde bulabilirsiniz.

iPhone Garanti Dışı Pil Değiştirme Kredisi

Apple, 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 veya sonraki model aygıtlarına yönelik garanti dışı pil değiştirme işlemi için ödeme yapmış olan müşterilere 190 TL’lik bir kredi sunmaktadır. Apple yetkili servis yerlerinde (Apple Store, Apple Onarım Merkezi veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı) gerçekleştirilmiş olan pil değiştirme işlemleri bu kredi için uygundur.

190 TL’lik kredi, elektronik para transferi yoluyla sağlanacak veya pil değiştirme servisi ödemesi için kullanılan kredi kartına kredi olarak yansıtılacaktır.

Apple, 23 Mayıs 2018 ile 27 Temmuz 2018 tarihleri arasında, uygun müşterilere krediyi almaya ilişkin yönergelerin bulunduğu bir e-posta gönderecektir.

1 Ağustos 2018 tarihine kadar Apple’dan e-posta almadıysanız ancak yukarıda açıklanan şartlar doğrultusunda kredi almaya uygun olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen 31 Aralık 2018’e kadar Apple ile irtibat kurun. Apple yetkili servis yerlerinden birinde servis aldığınızı gösteren bir servis belgesinin gerekli olduğunu unutmayın.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here