Amazon musterileri icin sosyal bir ag olan Sparki piyasaya surdu

Amazon, müşterileri için sosyal bir ağ olan Spark’ı piyasaya sürdü

Spark, kullanıcıları elbette bağlantılar ile görüntüleri, hikayeleri ve fikirleri beğenenlerle etiketlemeye teşvik etmeyi düşünüyor.

Amazon sosyal medya oyununa giriyor, ancak bu ağ, çocuklarınızın resimlerini veya en yeni yemeklerini paylaşmaktan çok alışveriş yapmak üzerine.Spark’ın yeni Instagram benzeri özelliği, Amazon müşterilerini beğendikleri ürünlerle ilgili resim, hikaye ve fikir göndermeye teşvik ediyor. Diğer kullanıcılar mesajlara, yorumlar ve “gülümsemeler” ile tepki verebilir; bir Facebook yazarını “Beğen” gibi.

“Ev dekoru için ilham arıyorsanız veya en iyi uzun mesafeli koşu ayakkabıları için tavsiye isteyip istemediğinizi öğrenin, Spark, beğendiğiniz şeyden hoşlanan bir topluluğun hikayelerini ve fikirlerini keşfetmeyi ve alışveriş etmeyi kolaylaştırır”, dedi Amazon; bir giriş servisine.Hareket, perakendecilerin içerik ve tüketicilerin nakitleri için daha şiddetli rekabet ettiği bir dönemde geliyor.

Amazon müşterileri için sosyal bir ağ olan Sparkı piyasaya sürdü

Amazon’un Spark’ı Tutabilir!

Hizmet, aynı zamanda, eğer Amazon’da mevcutsa, diğer kullanıcıların imaja dokunarak ürünleri satın almalarına imkân tanıyarak, kullanıcıları mesajlarında bulunan ürünleri etiketlemeye için teşvik ediyor.Salı günü Amazon’un iOS uygulamasıyla tanışan bu özellik şu anda Amazon’un yalnızca ABD’deki prim ödemeyen Prime üyeleri tarafından kullanılabiliyor.