Instagram Tema Degistirme44

Instagram Tema Değiştirme

Instagram tema değiştirme özelliği yakın zamanda yapılan güncellemelerden sonra ortaya çıkmıştır. Kullanıcıları için her zaman en iyi şekilde kullanım sunan platform, tema değişikliği özelliği ile dikkatleri üzerine çekmiştir. İlk olarak mobil cihazlarda gördüğümüz tema özelliği artık Instagram uygulamasında da yer alır. Tema değişikliği yapabilmek için sadece uygulama kullanılabilir. Web sitesi üzerinde herhangi bir değişiklik yapılması söz konusu değildir.

Instagram Tema Değişikliği Ne İşe Yarar?

Instagram kullanıcıları, uygulama üzerinden arka plan değişikliği yapmak için tema değişikliğini tercih edebilir. Kullanıcılara iki farklı seçenek halinde sunulan temalar; aydınlık ve karanlıktır. Ayarlar kısmından değiştirilebilen özellik sayesinde uygulama görünümünde farklılıklar olur. Aydınlık olarak belirtilen tema, uzun yıllardır Instagram kullanıcılarının aktif olarak kullandıkları görünümdür. Farklı şekilde sunulan seçenek karanlıktır. Instagram tema değişikliği yapmak için kullanıcılar, hesap ayarlarını kullanabilir.

Instagram Tema Degistirme33

Instagram Tema Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sadece uygulama üzerinden değişiklik yapılmasına izin verilen özellik için hem IOS cihazlar hem de Android cihazlar kullanılabilir. Tema değişikliği için şu adımlar takip edilebilir;

 • Instagram uygulaması açılır,
 • Sağ alt köşede bulunan profil resmine tıklanır,
 • Açılan profilde sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklanır,
 • Menüye geçiş yapıldıktan sonra Ayarlar seçeneği seçilir,
 • Tema seçeneğine tıklanır,
 • Karanlık ya da Aydınlık tema seçilir.

Instagram Sohbet Teması Değiştirme

Instagram paylaşım yapmak için geliştirilen bir platform olsa da zaman içinde birçok özellik kazanmıştır. Mesajlaşma özellikleri de yenilenen platformda sohbet temalarında da değişiklikler yapılabilir. Instagram tema değiştirme sohbet arka planları için kullanılabilir. Güncellemelerde sonra gelen yeni özellik ile kullanıcılar, istedikleri sohbetlerde değişiklik yapabilir.

Birçok farklı seçenek olarak sunulan temalar sayesinde sohbetlerin daha eğlenceli ve samimi hale gelmesi sağlanabilir. Kullanıcılar, sohbet teması değiştirmek için sadece uygulamayı kullanabilir. Sohbet temasında yapılan değişiklikle toplu şekilde gerçekleştirilemez. Her bir kullanıcı için ayrı seçimler yapılması gerekir. Bütün sohbetlerin arka planını değiştirmek için seçimler kullanıcı tarafından yapılmalıdır.

Instagram Tema Degistirme22

Instagram Sohbet Teması Nasıl Değiştirilir?

Sohbet temasını değiştirmek için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • Instagram uygulaması açılır,
 • Ara yüzde bulunan sohbet işaretine tıklanır,
 • Tema değişikliği yapılmak istenen sohbete tıklanır,
 • Sohbet ekranında sağ üst köşede bulunan i harfine tıklanır,
 • Tema seçeneğine tıklanır,
 • Çıkan temalar arasında seçim yapılır.

Pratik bir şekilde Instagram tema değiştirme yapılabilir. Sohbet ettiğiniz kullanıcıya göre özel temalar seçilebilir. Sabit temaların dışında özel günlerde yeni güncellemeler ile tema seçenekleri çoğaltılır. Sohbet teması, karşı tarafta bulunan kullanıcının ekranında da görünür. Karşı taraftaki kullanıcı herhangi bir değişiklik yaparsa sizin ekranınızda da değişiklikler görülür. Seçilen temalar daha sonradan kaldırılabilir. Tema seçme adımları takip edilerek temaların en üstünde yer alan tema kaldırma seçeneği seçilebilir.